Pridajte sa!

Chcete jesť rýchlo a zdravo

Chcete jesť rýchlo a zdravo

Skúste RÝCHLOVKU!!!

Zdravá kaša s goji 

Charakteristika produktu:

  • Špecifické a chutné zloženie vďaka použitým surovinám a ich kombinácii (napr drvené kukuričné chlebíky, ktoré dodávajú príjemnú praženú chuť).
  • Rýchlovka je doslova vitamínová bomba, keďže obsahuje aj Goji, čo je plod radený k superpotravinám.
  • Svojím zložením je určená hlavne na na ráno, kedy človek potrebuje priať najviac energie v čo najkvalitnejšej forme.
  • Spôsob prípravy (pridanie 1dcl vody do výrobku v termopoháry) je najjednoduchší na prípravu, čas a energie.
  • Možnosť zalievať vodou aj mliekom. (sušené mlieko výrobok už obsahuje)
  • Neobsahuje žiadne umelé farbivá ani umelé konzervačné prísady iba prírodný antioxidant a emulgátor sójový lecitín.
  • Veľmi vhodná strava pre deti,aktívnych ľudí ako športovci či mamičky alebo ľudí s nedostatkom času.
  • Vhodná do kabelky, na turistiku, do šuplíka v kancelárii.
  • Dlhá prirodzená trvanlivosť
  • Atraktívne a praktické balenie

GOJI

Zázračné čínske ovocie
Kustovnica čínska je ker z Číny, ktorý dorastá do výšky asi dva metre, a jej plody sa podobajú na šípky – sú červené, oválne a dlhé asi 2,5 centimetra. Chuť majú ako brusnice alebo sušené hrozienka. Pri kontakte čerstvých plodov goji s pokožkou, dochádza k jej sčerneniu. Preto sa goji nezbiera ručne, ale plody sa s kríkov striasajú na plachty, a potom sa v tieni sušia. Umelé dosušovanie nie je prípustné, tak ako žiadne pridávanie nejakých konzervačných prostriedkov alebo chemikálií!

Čo goji obsahuje?
Je to doslova vitamínová bomba! Obsahuje totiž osemnásť rôznych aminokyselín, vlákninu a dvadsaťjeden stopových prvkov ako vápnik, selén, železo, fosfor a ďalšie. Goji má dokonca najviac karotenoidov – čo je žlté až oranžové farbivo rozpustné v tukoch, zo všetkých známych rastlín na našej planéte. Goji obsahuje viac vitamínu C než pomaranče, a tiež má v sebe vitamíny B1, B2 a E. A to nie je všetko. Čínske ovocie je bohaté aj na antioxidanty, ktoré neutralizujú voľné radikály, ktoré zapríčiňujú starnutie organizmu a napomáhajú vzniku rakovinových buniek. Goji je skutočne elixírom života.

Čo goji pre ľudské telo robí?
Stimuluje tvorbu červených a bielych krviniek, ochraňuje pečeňové bunky proti niektorým chemickým látkam, blahodarne pôsobí na činnosť čriev. Zlepšuje metabolizmus tukov, posilňuje imunitný systém, dokonca ľudský organizmus chráni pred cukrovkou a kardiovaskulárnymi chorobami.

Ak má človek problém s obezitou, goji podporí aj chudnutie, bojuje proti únave, vylepšuje pokožku, pretože zabraňuje vzniku rôznych kožných chorôb, pomáha dokonca aj proti zákernej psoriáze. Účinkov na ľudský organizmus je viac než dosť. Goji je zázrak prírody, pretože zabraňuje starnutiu, zlepšuje zrak a povzbudzuje pamäť. A vedľajšie účinky goji vôbec nemá.

Tento zázrak prírody sa označuje aj ako ovocie mladosti. Goji pochádza z Himalájí, kde doteraz rastie, no pestuje sa aj v severnej Číne a v Tibete. Podľa všetkého goji „môže“ aj za skvelú kondíciu tibetských mníchov a ich dlhovekosť.

Goji sa môže jesť v akejkoľvek podobe, či už čerstvé alebo sušené. Pridávať sa môže do jogurtov, koláčov, rôznych šalátov, müsli alebo sa z neho pripravuje aj čaj.

 

E322 - Lecitiny - charakteristika

Lecitín je prírodným antioxidantom prirodzene obsiahnutým v každej živej bunke. Má funkciu antioxidantu a emulgátora a v potravinách plní mnoho pozitívnych funkcií - napr zabraňuje oddelenie vody od oleja, spomaľuje tvrdnutie chleba, znižuje prskanie pri smažení, apod Lecitín je prirodzená súčasť mnohých potravín, je to zdraviu prospešná látka. Ako prírodný zdroj lecitínu je možné využiť orechy, semená, sójové bôby, vaječná žĺtok, niektoré oleje. Pre ľudské zdravie je absolútne neškodný.
Výroba

Je obsiahnutý vo vysokej koncentrácii vo vaječnom žĺtku a v rastlinných olejoch, na priemyselné účely sa získava zo sójových bôbov.
použitie

Používa sa v množstve potravín, ako sú napríklad v raňajkové cereálie, cukríky, čokoláda, lentilky, žuvačky, pečivo, margarín a ďalšie. Mimo jedál je tiež súčasťou kozmetických výrobkov, napríklad mydiel a šampónov, pretože zabraňuje vysúšaniu pokožky.
nežiaduce účinky

Nemá žiadne nežiadúce účinky. Naopak má rad benefitov pre ľudské zdravie - znižuje hladinu zlého cholesterolu a dobrého zvyšuje, posilňuje pamäť a zúčastňuje sa premeny tukov na energiu, zabraňuje ateroskleróze.
Doplňujúce informácie

Použitie lecitínu nie je nijak obmedzené.

http://rychlovka.net/ 

 

 Reaguj!
Najnovšie v kategórii

Video: Zábavný bublinový futbal sa šíri Európou

Spojením futbalu s mäkkou plastovou guľou určenou na zorbing vznikol zábavný šport, ktorý si postupne obľubuje celá Európa.

Najčítanejšie príspevky
Kurzy mien

Neprehliadnite

Horoskop od Moneo.sk