Pridajte sa!

Koniec eshopov na Slovensku !

Koniec eshopov na Slovensku !

Asi každý si už niečo objednal cez internet.

Z médií sa na nás valia reklamy, ktoré začínajú povestnými troma písmenami www.

Štatistiky uvádzajú medziročný nárast počtu fanúšikov tohto pohodlného nakupovania.

Najčastejšie si zákazníci objednávajú kozmetiku, knihy, oblečenie, elektroniku, pneumatiky, náhradné diely, náradie, ale aj lieky, erotické pomôcky, prezervatívy a potraviny.

Dnes sa dá cez internet kúpiť prakticky všetko.

Prečo potom taký odvážny nadpis?

Odpoveď je jednoduchá. Zatiaľ čo nárast klientov je medziročne približe 20%, za rovnaký čas vznikajú tisíce nových eshopov, ktoré si navzájom konkurujú.

Výsledkom je pokles priemerného počtu klientov na 1 internetový obchod, ale takáto konkurencia významne tlačí ceny tovaru nadol a tým znižuje marže obchodníka.

Majiteľ jedného popredného eshopu sa nám priznal že za posledných 5 rokov sa mu tržby strojnásobili, ale čistý zisk paradoxne poklesol.

Preto môžeme ako klienti sledovať pravidelné zanikanie virtuálnych obchodov a masívny vznik nových. Stále sa ešte nachádzajú rojkovia, ktorí tento trend nepostrehli a s vidinou veľkého zisku si premiestňujú svoj tovar z kamennej predajne na pomyselné internetové pulty.

A nemalú vinu na vzniku neúspešných eshopov majú aj stovky grafikov a programátorov, ktorí ponúkajú svoje služby zasneným „obchodníkom“ a oháňajú sa štatistikami z pred piatich až desiatich rokov.

Pre nás, bežných klientov a užívateľov to má veľa výhod. V prvom rade je pre nás zaujímavé už spomínané zníženie cien na minimum a potom je určite zaujímavý aj fakt, že prežijú len tí najlepší.

Príbehy a diskusiu nájdeš aj na našej fanpage.

autor: www.expertnaauta.sk Reaguj!
Najnovšie v kategórii

Hodinky MK pánske

Iniciálky písmen „M“ a k nemu príbuzné „K“ vychádzajú z Loga hodiniek Michael Kors. Známi módny návrhár Michael Kors, ktorý mužom veľmi dobre rozumie. Jeho ponuka pánskych hodiniek Michael Kors presne vie čo muž potrebuje a o čo má záujem.

Novinky v PZP, ktoré by ste určite nečakali

Prinášame informácie ako zarobiť na zmene zákonného poistenia

Od 1. 4. 2015 vstupuje do platnosti novelizovaný zákon o PZP (381/2001 Z. z.).

Za posledných 10 rokov sú to azda najväčšie zmeny so zásadným dopadom na konečnú cenu zákonného poistenia.

Mnohí sme si zvykli, že v posledných rokoch nám platba z roka na rok len klesala, až prišiel rok 2015 a ceny PZP dopadli na svoje dno.

Aké zmeny prináša spomínaná novela ?

Ten zlodej musel byť znalec, alebo vtipné hlášky nakoniec

Rok 2013 je úspešne (či menej úspešne) za nami a teraz už zostáva len malé ohliadnutie. Aby sme sa aj v poslednom dni v roku trochu zasmiali, prinášam pár humorných historiek z profesného života finančníkov. Aj keď sa to môže zdať neuveriteľné, aj v poisťovniach sa môžu baviť. Obzvlášť výživné hlášky sa vyskytovali na operátorských linkách. 

Najčítanejšie príspevky
Kurzy mien

Neprehliadnite

Horoskop od Moneo.sk