Pridajte sa!

Ten zlodej musel byť znalec, alebo vtipné hlášky nakoniec

Ten zlodej musel byť znalec, alebo vtipné hlášky nakoniec

Rok 2013 je úspešne (či menej úspešne) za nami a teraz už zostáva len malé ohliadnutie. Aby sme sa aj v poslednom dni v roku trochu zasmiali, prinášam pár humorných historiek z profesného života finančníkov. Aj keď sa to môže zdať neuveriteľné, aj v poisťovniach sa môžu baviť. Obzvlášť výživné hlášky sa vyskytovali na operátorských linkách. 

Klienti sa totiž snažili byť čo najkonkrétnejší a tak často nechcene vypovedali vtipné príbehy. Najväčšie kuriozity vznikajú tradične pri nahlasovaní poistných udalostí od motoristov, ale ani krádeže či turistické príhody nezostávajú pozadu.

 

„Prvotnou príčinou nehody je podľa mňa arogantná kampaň, pri čom nepomohli ani zimné pneumatiky“, hlási klient na linku poisťovne príčinu nabúraného auta. „potvrdenia od lekára síce nemám, pretože vedel len po fínsky, ale priložená fotodokumentácia snáď hovorí jasne, že tieto bodnutia komárov sú zrovnateľné so šliapnutím na morského ježka, ktorého inzerujete ako poistný prípad“, hlási sa o odškodnenie ďalšia klientka.

 

Aj v ďalšej poisťovni nemali o zábavu núdzu. „Pri objavení sa prvého snehu som šla do pivničnej kóje, ktorá je súčasťou panelového domu a pri vyťahovaní krabíc na mňa vyskočila myš. Ale to ešte nič nebolo, infarkt som mala až pri otvorení krabice, keďže máme tri lyžiarky zvnútra rozožrané. Dva páry boli kupované vlani“, popisuje podrobne klientka. Krátke, ale výstižné ďalšie hlásenie: „K úrazu došli pri tanci plus práca s drevom.“

 

A jedna nevšedná poistná udalosť z dielne tej istej poisťovne: „Zranenie tváre si spôsobil kutil, ktorý pri kosení záhrady strunovou kosačkou zavadil o ulitu slimáka. Odlietajúce kúsky ulity mu pritom vnikli tiež do oka. V šoku odhodená kosačka potom ešte stačila odraziť kamienok, ktorý rozbil bočné okienko na záhrade zaparkovaného auta.

 

Zlodej musel byť znalec, pretože zmizli všetky moje cédečka od Metalicy, zatiaľ čo manželkine zostali bohužiaľ na mieste“, posťažoval sa klient pri hlásení poistnej udalosti.

 

„Na našej novej fasáde sa cez noc objavili isté geometrické obrazce. Také tie kosoštvorce. S novým pojatím fasády som nebola vôbec spokojná. Kosoštvorce neladili ani farebne, ani s celkovou koncepciou domu. A nakoniec ešte odolávali všetkej mojej snahe o ich odstránenie“, uviedla klientka.

 

„To, že môj pes zahryzol susedke viac sliepok než tú, čo priniesol domov, mi došlo vtedy, keď si ku mne susedka nečakane prišla pre vajíčka a náhradu za vybielený kurník“, vysvetľuje ďalšia klientka.

 

A ešte jeden popis poistnej udalosti, ktorý pripomínal skôr námet nového filmu pre teenagerov. „Chcel som trochu zamachrovať pred novým dievčaťom. Sedeli sme v centre na záhradke pri káve. Prefrčal kabriolet. Skoro ako ten môj. Tak jej len tak mimochodom hovorím: Tým ťa odveziem. Zabralo to, ale veľmi mi neverila. Za rohom som pre zmenu neveril ja. Auto bolo fuč a dievča tiež.

 

Ďalšia poisťovňa zase zaznamenala hlásenie škody, kedy klientovi odcudzili veci z hotelovej izby paradoxne v dobe, kedy bol na seminári o prevencii kriminality. Ďalší klient tejto poisťovne si viezol z dovolenky čerstvé langusty a nemohol sa dočkať, keď si na nich pochutí. Jeho batožina sa však pri ceste stratila a dorazila mu až po mesiaci.

 

„Pri prejazde mestom som zahliadol stojaci automobil Mazda, u ktorého som mal vážne podozrenie, že v tomto automobile mi je neverná manželka,“ hlási klient poisťovni a pokračuje popisom udalosti: „Zabočil som teda do ulice, aby som zastavil pred ním. Keď som bol na rovnakej úrovni s Mazdou po mojom pravom boku, Mazda začala prudko unikať, ja som sa snažil zaradiť pred ňu a zastaviť. Mazda narazila do zadného nárazníka. Keď som vystúpil z vozidla, aby som zhodnotil škody, Mazda znova vyštartovala od nehody. Bohužiaľ vo vozidle Mazda naozaj bola moja manželka. Majiteľa Mazdy poznám z práce, jeho prechodnú adresu a rodné číslo bohužiaľ neviem.“ V súčasnej dobe sa manžel s milencom nemôžu zhodnúť, kto nehodu zapríčinil.

 

A nakoniec ešte pár riadkov ďalšej spoločnosti, na čo všetko sú ľudia ochotní si požičať. „Volal nám klient, že potrebuje požičať peniaze na televízor. Bolo to v dobe, kedy sa hrali majstrovstvá sveta v hokeji. Peniaze potreboval vášnivý fanúšik nutne vyplatiť okamžite, aby si stihol na novom televízore v pokoji vychutnať večerný zápas“, hlási pracovník spoločnosti. Rýchlo požičať potreboval aj muž, ktorý chcel peniaze na stávku do lotérie. Mal totiž veľmi živý sen, že určite vyhraje a bude z neho boháč. Alebo pani, ktorá si chcela požičať 20€ s tým, že ide na operáciu do nemocnice a potrebuje na úplatok pre pána doktora. Poradcu presviedčala slovami: „Veď to poznáte, bez úplatku vám to poriadne neurobia.“

 

Takže veselo a bez úplatku vykročte tou správnou nohou do šťastného štrnástkového roka!

 Reaguj!
Peterson Cully (12.8.2014 o 14:42)Reagovať

Hľadáte podnikateľský úver, osobné pôžičky, úveru na bývanie, auto úver, študentské pôžičky, konsolidáciu dlhu úver, nezabezpečené úvery, rizikový kapitál, atď .. Alebo si odmietla pôžičku v banke alebo finančnej inštitúcii pre jeden alebo viac reasons.You v pravé miesto pre vaše pôžičky riešenie! Som súkromný veriteľ, dávam z pôžičky spoločnosti a jednotlivci pri nízkych a cenovo dostupné úrokovej sadzby vo výške 2%. Záujem. Prosím, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu kreditsolutionhome@outlook.com

Peterson Cully (12.8.2014 o 14:44)Reagovať

Hľadáte podnikateľský úver, osobné pôžičky, úveru na bývanie, auto úver, študentské pôžičky, konsolidáciu dlhu úver, nezabezpečené úvery, rizikový kapitál, atď .. Alebo si odmietla pôžičku v banke alebo finančnej inštitúcii pre jeden alebo viac reasons.You v pravé miesto pre vaše pôžičky riešenie! Som súkromný veriteľ, dávam z pôžičky spoločnosti a jednotlivci pri nízkych a cenovo dostupné úrokovej sadzby vo výške 2%. Záujem. Prosím, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu kreditsolutionhome@outlook.com

Najnovšie v kategórii

Hodinky MK pánske

Iniciálky písmen „M“ a k nemu príbuzné „K“ vychádzajú z Loga hodiniek Michael Kors. Známi módny návrhár Michael Kors, ktorý mužom veľmi dobre rozumie. Jeho ponuka pánskych hodiniek Michael Kors presne vie čo muž potrebuje a o čo má záujem.

Novinky v PZP, ktoré by ste určite nečakali

Prinášame informácie ako zarobiť na zmene zákonného poistenia

Od 1. 4. 2015 vstupuje do platnosti novelizovaný zákon o PZP (381/2001 Z. z.).

Za posledných 10 rokov sú to azda najväčšie zmeny so zásadným dopadom na konečnú cenu zákonného poistenia.

Mnohí sme si zvykli, že v posledných rokoch nám platba z roka na rok len klesala, až prišiel rok 2015 a ceny PZP dopadli na svoje dno.

Aké zmeny prináša spomínaná novela ?

Koniec eshopov na Slovensku !

Asi každý si už niečo objednal cez internet.

Z médií sa na nás valia reklamy, ktoré začínajú povestnými troma písmenami www.

Štatistiky uvádzajú medziročný nárast počtu fanúšikov tohto pohodlného nakupovania.

Najčítanejšie príspevky
Kurzy mien

Neprehliadnite

Horoskop od Moneo.sk